• Wzmacniacz Audiolab 7000CDT

Transport CD, model 7000CDT posiada wysokiej jakości system optyczny i elektroniczny bufor danych dla dokładnego i nieprzerwanego odtwarzania płyt CD. Wyjście koaksjalne jest zasilane z oddzielnego sterownika liniowego, co zapewnia jeszcze lepszą jakość sygnału, który trafia do zewnętrznego DAC’a. Zegar jest kontrolowany przez wysokiej jakości oscylator krystaliczny, co zapewnia niesamowicie niski jitter. Dzięki zastosowaniu tacki o niskim tarciu, ciężkiej aluminiowej obudowy i gumowych nóżkek, 7000CDT świetnie eliminuje wibracje. Napęd został oddzielony elektromagnetycznie oraz posiada dedykowane źródło zasilania. Wszystkie te cechy sprawiają, że sygnał cyfrowy jest świetnie wydobyty z płyty CD i zapewnia niesamowite doznania dźwiękowe.

3199.00
szt.
Czas realizacji zamówienia 5 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
UPS Bezpłatna dostawa 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości za pobraniem 170
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości (w opakowaniu) 170
Wysyłka ekranu od 250 cm długości (w opakowaniu) za pobraniem 170
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości 170
Dostępność Produkt dostępny
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 225600000

Zostaw telefon

image

Wyposażona w szereg ulepszeń względem uznanego przez audiofili i recenzentów modelu 6000CDT, nowy transport CD z linii 7000 jest idealnym kompanem dla wzmacniacza zintegrowanego Audiolab 7000A.

CD pozostaje ważną częścią społeczności audio. Wielu fanów muzyki posiada wciąż cenne kolekcje płyt CD gromadzone przez wiele lat. Sprzedaż nowych płyt kompaktowych również wzrasta - nie aż na taką skalę, jak w przypadku winyli, ale i tak warto o tym pamiętać. Dla niektórych namacalne odczucia przy słuchaniu muzyki, które zapewniają fizyczne nośniki, nadal ma wielką wartość w erze cyfrowego streamingu.

W przeciwieństwie do niektórych marek audio, Audiolab nigdy nie porzucił użytkowników płyt CD, czego dowodem są doskonałe podzespoły, znajdujące się w urządzeniach serii 6000 i flagowej serii 9000. Są to transporty CD, a nie odtwarzacze CD, co oznacza, że nie mają wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC) - zamiast tego zostały zaprojektowane tak, aby można je było podłączyć do zewnętrznego przetwornika cyfrowoanalogowego wybranego przez użytkownika. Zintegrowane wzmacniacze stereo w ofercie Audiolaba mają własne, wysokiej jakości przetworniki, co czyni transporty CD Audiolaba idealnymi partnerami do domowego zestawu audio.

Podobnie jak inne komponenty składające się na nową serię 7000, 7000CDT czerpie ze wzorca dostarczonego przez jego wysoko ceniony odpowiednik z serii 6000 i ulepsza go w kluczowych obszarach, tworząc transport CD, który plasuje się pomiędzy 6000CDT i 9000CDT w hierarchii produktów Audiolaba.

image

Dwa z tych ulepszeń są oczywiste, gdy spojrzy się na 7000CDT od przodu. Po pierwsze, centralnie umieszczony wyświetlacz o zaoblonym kształcie jest nieco większy niż w modelu 6000CDT, zastępuje on monochromatyczny wyświetlacz tekstowy tańszego brata. W tym przypadku otrzymujemy kolorowy graficzny interfejs użytkownika, który można znaleźć w całej nowej serii 7000. Po drugie, mechanizm ładowania szczelinowego w modelu 6000A został zastąpiony wysokiej jakości mechanizmem tacowym, umieszczonym we własnej, ekranowanej elektromagnetycznie obudowie i zawierającym precyzyjny system optyczny oraz tacę ładującą o niskim współczynniku tarcia.

W środku podobnej obudowy zastosowano udoskonalenia w zasilaczu i obwodach wyjściowych, w tym wyższej jakości transformator toroidalny. Dużą uwagę poświęcono konstrukcji i układowi obwodów 7000CDT, aby zwalczyć szkodliwy dla brzmienia efekt wibracji generowanych oraz przez silnik mechanizmu o dużej prędkości obrotowej, a także, aby chronić najbardziej wrażliwe elementy przed szumem elektrycznym. Zegar główny 7000CDT jest kontrolowany przez oscylator kwarcowy, dzięki czemu wyjście cyfrowe z gniazd koncentrycznych i optycznych charakteryzuje się znikomym poziomem jittera (zniekształceń cyfrowych). Ponadto wyjście koncentryczne jest zasilane przez różnicowy sterownik liniowy, co zapewnia, że sygnał cyfrowy wychodzi z transportu nienaruszony. Naturalnie, najnowocześniejsza sekcja DAC w 7000A stanowi doskonałe połączenie, ale 7000CDT może również współpracować z dowolnym innym wysokiej klasy przetwornikiem cyfrowym wybranym przez właściciela. Oprócz możliwości odtwarzania płyt CD 7000CDT posiada wejście USB typu A, które umożliwia odtwarzanie muzyki z dysków USB oraz pendrivów - jest to funkcja, którą 7000CDT dzieli z flagowym modelem 9000CDT, ale nie jest oferowana przez podstawowy model 6000CDT. Obsługiwane są urządzenia sformatowane w systemach FAT12, FAT16 i FAT32, a pliki WAV, WMA, AAC i MP3, a sterowanie odbywa się z pomocą przycisków na panelu przednim oraz pilota.

image

Solidna aluminiowa obudowa i wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala w modelu 7000CDT nawiązują do pozostałych elementów z serii - wzmacniacza zintegrowanego 7000A i streamera 7000N Play Wi-Fi/Ethernet. Wyświetlacz pokazuje informacje o utworach z płyt CD i urządzeń pamięci masowej podłączonych przez USB, wraz z kolorową grafiką, oraz zapewnia dostęp do funkcji takich jak ustawienia auto-standby. Podobnie jak w przypadku innych elementów serii 7000, animacje można wyłączyć, a jasność jest regulowana. Wyświetlacz można ustawić tak, aby aktywował się tylko w momencie operowania sprzętem i wyłączał się po określonym czasie, zgodnie z preferencjami użytkownika. Audiolab 7000CDT jest idealnym towarzyszem dla każdego miłośnika muzyki, dla którego płyta CD pozostaje kluczową częścią muzycznej przygody.

Specyfikacja techniczna

- Format audio urządzenia pamięci masowej USB: Zgodność z plikami MP3, WMA, AAC, WAV
- System plików urządzenia pamięci masowej USB: Zgodność z urządzeniami FAT12, FAT16 i FAT32
- Amplituda wyjścia cyfrowego: 500 +/-50mVpp
- Impedancja wyjściowa: 75 Ohm
- Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD): < 0.002%
- Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz
- Cyfrowy interfejs wyjściowy: 1 x koncentryczny, 1 x optyczny
- Pobór mocy w trybie czuwania: < 0.5 W
- Wymiary (szer. x gł. x wys.): 444 x 322 x 78 mm
- Waga (netto): 5.5 kg
- Wykończenia: Czarny/Srebrny

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.