• Filtr Audiolab DC Block

DC Block został zaprojektowany w celu poprawy jakości prądu zmiennego, który zasila nasze systemy audio i AV. Elektryczność z sieci ma fundamentalny wpływ na sygnał audio, gdy przechodzi on przez system, od źródła przez wzmacniacz do kolumn. Zasilanie sieciowe w typowym mieszkaniu podlega zakłóceniom wywołanym przez szereg problemów, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale dźwiękowym, które pogarszają jakość dźwięku – sytuacja, która wciąż się pogarsza w miarę rozprzestrzeniania się urządzeń elektrycznych, z których korzystamy w naszych domach.

599.00
szt.
Czas realizacji zamówienia 5 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
UPS Bezpłatna dostawa 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Paczkomat Inpost 8.99
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości za pobraniem 170
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości (w opakowaniu) 170
Wysyłka ekranu od 250 cm długości (w opakowaniu) za pobraniem 170
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości 170
Dostępność Produkt dostępny

Zamówienie telefoniczne: 225600000

Zostaw telefon

image

DC Block został zaprojektowany w celu poprawy jakości prądu zmiennego, który zasila nasze systemy audio. Elektryczność z sieci ma fundamentalny wpływ na sygnał audio, gdy przechodzi on przez system, od źródła przez wzmacniacz do kolumn. Zasilanie sieciowe w typowym mieszkaniu podlega zakłóceniom wywołanym przez szereg problemów, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale dźwiękowym, które pogarszają jakość dźwięku - sytuacja, która wciąż się pogarsza w miarę rozprzestrzeniania się urządzeń elektrycznych, z których korzystamy w naszych domach.

Zasilanie sieciowe DC

Jednym z powszechnych problemów jest "prąd stały w sieci" - problem dobrze znany z tego, że wpływa na wydajność sprzętu audio, zwłaszcza wzmacniaczy. Teoretycznie prąd sieciowy, który otrzymujemy z gniazdek w naszych domach, powinien być czystym prądem przemiennym, z idealnie symetryczną falą sinusoidalną zmieniającą się między fazą dodatnią i ujemną. Jednak obecność "obciążeń asymetrycznych" - niezliczonych urządzeń gospodarstwa domowego, które nierównomiernie wykorzystują energię prądu przemiennego dostępną w cyklu sieciowym, od ściemniaczy przez urządzenia kuchenne po zasilacze komputerowe - powoduje przesunięcie przebiegu, co skutkuje obecnością napięcia stałego na zasilaniu prądem zmiennym.

Napięcie prądu stałego

Transformatory prądu przemiennego powszechnie używane w domowym sprzęcie audio nie tolerują obecności znacznych poziomów napięcia stałego bez pogorszenia ich stanu. Mniej niż 500 mV prądu stałego - typowe dla przeciętnego domowego zasilania elektrycznego - może wystarczyć do spowodowania nasycenia transformatorów toroidalnych często spotykanych we wzmacniaczach, co niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku i może powodować słyszalne wibracje mechaniczne. Blokując lub usuwając napięcie DC znalezione w sieci zasilającej AC, Audiolab DC Block koryguje przesunięcie DC i ponownie równoważy falę sinusoidalną sieci. Jednak rozwiązanie problemu "prądu stałego w sieci" nie jest jedyną korzyścią zapewnianą przez to urządzenie o podwójnym działaniu. DC Block zawiera również wysokowydajny obwód filtrujący klasy audio, który usuwa zanieczyszczenia RFI/EMI z zasilania sieciowego. Skutecznie redukuje zarówno szum różnicowy (nasilany przez tanie zasilacze impulsowe używane w wielu urządzeniach domowych), jak i szum trybu wspólnego (pogorszony przez zakłócenia w powietrzu z telefonów, sieci Wi-Fi i Bluetooth). Ta kombinacja technologii zapewnia, że DC Block nie tylko rozwiązuje problem nasycenia transformatora spowodowanego prądem stałym w sieci, ale pomaga również uwolnić potencjał dźwiękowy dowolnego komponentu audio, do którego jest podłączony. Poziom szumów spada, a dźwięk staje się bardziej skupiony, ze zmniejszoną ziarnistością, lepszą klarownością, lepiej zdefiniowanym basem i "lżejszymi" tonami wysokimi.

Prosta konfiguracja

Korzystanie z DC Blocka jest proste - podłącz jego wyjście do gniazda zasilania IEC urządzenia audio/AV, a następnie podłącz jego wejście do gniazdka sieciowego (oba kable są w zestawie). Urządzenie jest przeznaczone do użytku z pojedynczym komponentem systemu audio lub AV - Audiolab zaleca, aby zakupiony jeden DC Block był używany ze wzmacniaczem zintegrowanym lub końcówką mocy w systemie użytkownika, aby uzyskać największe korzyści. W razie potrzeby można dokupić kolejne jednostki do wykorzystania z inną elektroniką w systemie, taką jak przedwzmacniacze, komponenty źródłowe i tak dalej. Z każdym dodatkowym DC Blockiem można oczekiwać dalszych ulepszeń ogólnej wydajności systemu. Audiolab DC Block dostępny jest w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym.

image

Specyfikacja techniczna

- Wymagania sieci: 100-240V ~ 50-60Hz
- Obciążenie szczytowe: 600 VA
- Kompatybilność wzmacniacza audio: <2 x 150W lub <1 x 300W
- Wymiary: 11,3 x 5,9 x 14 cm
- Masa: 0,7 kg (netto)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.