• Filtr Audiolab DC Block 6

Główne Cechy: Nadaje się do wszystkich systemów audio lub AV Usuwa prąd stały z zasilania sieciowego, szum transformatora i zakłócenia RF Oferuje radykalną poprawę jakości sieci, wydajności transformatora i zasilania, a tym samym jakości dźwięku Sześć niezależnych gniazd dla komponentów źródłowych; wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane, odtwarzacze CD, przetworniki cyfrowo-analogowe itp. Jedno wejście do zasilania sieciowego Uproszczony wyświetlacz OLED na woltomierzu z opcją włączania/wyłączania wyświetlacza

1999.00
szt.
Czas realizacji zamówienia 5 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
UPS Bezpłatna dostawa 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości za pobraniem 170
Wysyłka ekranu powyżej 250 cm długości (w opakowaniu) 170
Wysyłka ekranu od 250 cm długości (w opakowaniu) za pobraniem 170
Wysyłka ekranu poniżej 250 cm długości 170
Dostępność Produkt dostępny

Zamówienie telefoniczne: 225600000

Zostaw telefon

image

DC Block 6 został zaprojektowany w celu poprawy jakości prądu zmiennego, który zasila nasze systemy audio i wideo. Elektryczność sieciowa ma fundamentalny wpływ na sygnał audio, gdy przechodzi on przez system, od źródła przez wzmacniacze do kolumn. Zasilanie sieciowe w typowym domu podlega zakłóceniom wywołanym przez szereg problemów, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale audio, które mają negatywny wpływ jakość dźwięku. Sytuacja pogarsza się wraz z dodawaniem coraz większej liczby urządzeń elektrycznych do domowej sieci zasilającej.

Funkcjonalność

Nowy filtr z reduktorem składowej stałej napięcia zasilającego Audiolab DC Block 6 nadaje się do wszystkich systemów audio lub AV, usuwa prąd stały z zasilania sieciowego, szum transformatora i zakłócenia RF i oferuje radykalną poprawę jakości sieci, wydajności transformatora i zasilania, a tym samym jakości dźwięku. Urządzenie posiada sześć niezależnych gniazd dla komponentów audio, takich jak wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane, odtwarzacze CD czy przetworniki cyfrowo-analogowe. Uproszczony wyświetlacz OLED służy jako woltomierz, przy czym użytkownik ma możliwość jego włączenia lub wygaszenia.

image

Zasilanie sieciowe DC

Jednym z powszechnych problemów jest "DC w sieci" - problem, o którym dobrze wiadomo, że wpływa na wydajność sprzętu audio, zwłaszcza wzmacniaczy. Teoretycznie prąd, który otrzymujemy z gniazdek w naszych domach, powinien być czystym prądem przemiennym, z idealnie symetryczną falą sinusoidalną zmieniającą się między fazą dodatnią i ujemną. Rzeczywistość jest zwykle zupełnie inna. Transformatory prądu przemiennego powszechnie używane w domowym sprzęcie audio nie tolerują obecności znacznych poziomów napięcia stałego bez pogorszenia ich stanu. Mniej niż 500 mV prądu stałego - typowe dla przeciętnego domowego zasilania elektrycznego - może wystarczyć do spowodowania nasycenia transformatorów toroidalnych często spotykanych we wzmacniaczach, co niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku i może powodować słyszalne wibracje mechaniczne. Blokując lub usuwając napięcie prądu stałego znajdujące się w sieci zasilającej, Audiolab DC Block 6 koryguje przesunięcie prądu stałego i ponownie równoważy falę sinusoidalną sieci.

Wydajne filtrowanie i prosta konfiguracja

Rozwiązanie problemu prądu stałego w sieci nie jest jedyną korzyścią zapewnianą przez to urządzenie o podwójnym działaniu. Zawiera ono również wysokiej jakości obwód filtrujący klasy audio, który usuwa zanieczyszczenia RFI/EMI z zasilania sieciowego. Skutecznie redukuje zarówno szum różnicowy (nasilany przez tanie zasilacze impulsowe używane w wielu urządzeniach domowych), jak i szum trybu wspólnego (pogorszony przez zakłócenia w powietrzu z telefonów, sieci Wi-Fi i Bluetooth). DC Block 6 ma jedno wejście sieciowe i sześć gniazd IEC do zasilania sieciowego komponentów systemu audio. Do tego jest idealnie dopasowany do komponentów Audiolaba i łatwo mieszczący się na typowym stoliku hi-fi.

image

Specyfikacja techniczna

- Moc audio: Każde gniazdo obciążenie 8 A
- Kompatybilność wzmacniacza: Maksymalne całkowite obciążenie 10 A
- Wymagania dotyczące zasilania (w zależności od regionu): 100-240 V ~ 50/60 Hz
- Standardowe akcesoria: Przewód zasilający, instrukcja obsługi
- Wymiary: 7,8 x 44,4 x 30,6 cm
- Masa: 4,6 kg

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.